سعيد جمشيدي فرد

«حسابداری مدیریت نگاه به آینده دارد؛ تصمیم‌ساز است؛ غرق تاریخ نمی‌شود؛ محتاط نیست، نظاره‌گر نیست و در مقابل پویا است و از موضوعات جدید، استقبال می‌کند.»

تجربه شرکت‌های موفق و پیشرو دنیا حکایت از آن دارد که در شرایط دشوار و مخاطره‌انگیز دنياي امروز، بهره‌برداری از اطلاعات ارزشمند سیستم حسابداری، همواره به عنوان پشتوانه اطمینان‌بخش و تاثیرگذار در جهت پیشبرد اهداف و رشد و پایداری سازمان‌ها ایفای نقش می‌کند.تاکنون ده‌ها ابزار و تکنیک برای مدیریت هزینه، سنجش عملکرد، کمی کردن برنامه‌های استراتژیک، ارزیابی آثار تصمیمات مدیران و تحلیل ارزش‌آفرینی برای سهامداران ابداع شده و هزاران مقاله مبتنی بر پژوهش اندیشمندان و صاحب‌نظران در حوزه حسابداری مدیریت انتشار یافته و منشا اثر قرار گرفته است .عرصه کار حسابداری مدیریت وسعت یافته و امروزه مدیران مالی با ارائه گزارش‌های تحلیلی به شریک تجاری سازمان در تیم مدیریتی تبدیل شده‌اند و نقش آنها در تصمیم‌سازی افزایش یافته است

از اهم اهداف تهيه اين نرم افزار مي­توان به موارد ذيل اشاره نمود:

  1. صرفه جويي قابل توجه زمان و انرژي كاربر در تهيه بودجه و همينطور مقايسه بودجه و عملكرد كه معمولا تهيه دقيق آن مستلزم صرف قابل توجهي زمان و انرژي بود.
  2. افزايش فوق العاده ضريب دقت در تهيه بودجه و گزارش­هاي مرتبط با آن
  3. تهيه گزارش­هاي بسيار متنوع و مفيد در جهت انواع تصميم گيري مديريت بر روي بودجه و مقايسه بودجه و عملكرد
  4. كاهش ضريب خطاي كاربر در تهيه و ورود اطلاعات و همينطور استفاده از آنها
  5. حذف تمام محدوديت­هاي فرمتي به گونه­اي كه نرم افزار با انعطاف پذيري بالايي قادر به تهيه انواع مختلف گزارشات باشد. به عنوان مثال با صرف زماني كم گزارشات به زبان انگليسي تهيه گردند و يا فرمت گزارشات به گونه­اي دلخواه تغيير كند.
  6. تهيه بودجه با تمامي جزييات سود و زياني و بهاي تمام شده از تعداد روزهاي كاركرد در يك سال مالي كرفته تا پيش بيني ريز به ريز مواد از طريق BOM محصولات
  7. تهيه سود و زيان محصولات چه در بخش بودجه و چه در بخش عملكرد
  8. تهيه گزارشات عملكردي با تنها چند كليك ساده به گونه­اي كه گرفتن همين گزارشات از سيستم مالي مسلتزم صرف وقت زيادي است.

و بسياري از اهداف و كاربردهاي مفيد ديگر كه تنها در استفاده از نرم افزار قابل لمس و مشاهده خواهد بود.